Istnieją sytuacje, w których jedynym możliwym sposobem dochodzenia roszczeń jest wkroczenie na drogę sądową. Postępowania sądowe rządzą się swoimi prawami i wymagają znajomości przepisów prawa materialnego, procedur oraz ustalonych zwyczajów. Sala sądowa to specyficzne miejsce, szczególnie dla osób, które pierwszy raz stykają się z organami wymiaru sprawiedliwości. Atmosfera pełna powagi, urzędowe stroje, gesty i reguły – określane przez stosowne regulaminy – czy w końcu specyficzny język, to elementy, które mogą potęgować stres i poczucie zagubienia. W większości postępowań sądowych można samodzielnie reprezentować własne interesy, jednak pomoc doświadczonego radcy prawnego może istotnie zwiększyć szanse osiągnięcia zamierzonego celu. Praktyków, którzy na swoim koncie mają wiele zakończonych sukcesem spraw sądowych, można znaleźć w Kancelarii Radcy Prawnego Krzysztofa Ormana.
W jakich sprawach radca prawny może być pełnomocnikiem?
Odpowiedź jest prosta – we wszystkich rodzajach postępowań, przed sądami i organami wszystkich instancji, tj. m.in.:
- w postępowaniu cywilnym
- w postępowaniu karnym
- w postępowaniu administracyjnym
- w postępowaniu sądowoadnimistracyjnym
- w postępowaniu egzekucyjnym
Dlaczego w przebiegu sporu sądowego warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?
Doświadczony pełnomocnik pomoże swojemu Klientowi w wielu aspektach związanych z rozwiązywaniem sporów, zarówno na sali sądowej, jak i poza nią. Na etapie przygotowawczym zajmuje się analizą sprawy, dostarczając informacji pozwalających podjąć decyzję o dalszym modelu postępowania. Opracowuje strategię, obejmującą zarówno działania pozasądowe, jak i też te związane z ewentualnym powództwem. Dobiera argumentację odpowiednią do istotnych dla sprawy okoliczności, przeprowadza selekcję materiału dowodowego, kompletuje niezbędną dokumentację i – finalnie – sporządza pozew (wniosek, skargę). W przypadku, gdy radca prawny reprezentuje pozwanego, proces ten kończy się złożeniem odpowiedzi na pozew, sprzeciwu od nakazu zapłaty, zarzutów od nakazu zapłaty lub od wyroku zaocznego. Podczas postępowania pełnomocnik konsekwentnie realizuje obraną strategię, która ma na celu obronę interesów Klienta, oraz występuje w jego imieniu podczas rozpraw.
Pomoc wykwalifikowanego specjalisty z dziedziny prawa, posiadającego odpowiednie kompetencje i doświadczenie, pomaga w łatwiejszym przejściu przez proces sądowy i zwiększa szanse na jego pozytywne rozstrzygnięcie.
W jakim zakresie świadczymy pomoc podczas sporów sądowych?
Reprezentujemy naszych Klientów w postępowaniach sądowych z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, spadkowego, administracyjnego oraz rodzinnego. Podejmujemy się pracy zarówno z osobami fizycznymi, jak i podmiotami gospodarczymi. Świadczymy kompleksową obsługę w zakresie sporów sądowych (od analizy sprawy po zakończenie postępowania egzekucyjnego). Udzielamy naszym Klientom pomocy, już na etapie przygotowawczym, poprzedzającym postępowanie. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, tworząc na potrzeby Klienta unikatową strategię, którą w przemyślany sposób realizujemy, przestrzegając przy tym najwyższych standardów działania. Przygotowujemy pisma, wnioski i wystąpienia procesowe, a także reprezentujemy Klienta podczas rozpraw. Najczęściej udzielamy pomocy w sprawach dotyczących:
- zapłaty należności wynikających z umów,
- odszkodowań z tytułu czynów niedozwolonych,
- spadków i spadkobrania,
- upadłości i restrukturyzacji, w tym upadłości konsumenckiej,
- działu spadku, podziału majątku dorobkowego wraz ze zniesieniem współwłasności,
- ochrony dóbr osobistych,
- praw autorskich,
- postępowań przed sądami gospodarczymi.